Organik Krem ve Sabun

Organik krem ve sabun, cilt için daha yararlıdır. Bunlar bitki türevi baz yağlardan ve gliserin ve uçucu yağlar gibi doğal bileşenler içermektedir. Buna karşılık, geleneksel yöntemler ile üretilen krem ve sabunlar, petrol bazlı köpürtücü ajanlardan, sentetik kokulardan, sert boyalardan ve tehlikeli koruyucu kimyasal maddelerden elde edilmektedir.

Organik Krem ve Sabun

Organik krem ve sabun, aynı zamanda çevre için de daha iyidir. Çünkü bileşenlerini üretmenin çevresel etkileri daha düşüktür. Bu maddeler kolayca parçalanır ve kanalizasyon sistemlerinde daha az problem yaratır. Doğaya karıştıkları zaman, içerikleri zaten güvenli olduğu için, hayvan ve bitkiler bundan zarar görmez.

Organik sabun, katı ve sıvı yağlardan, su, küllü su ve genellikle esansiyel yağlardan ve doğal boyalardan üretilmektedir. Organik sabun ayrıca, organik tarım uygulamaları ile üretilmenin, yani pestisit veya sentetik gübreler kullanmayan tarım uygulamaları ile üretilmenin avantajını da sağlamaktadır. Yani organik sabun, doğal sabundan bir adım daha iyidir. Kısaca organik sabun, insan cildi için daha iyi olan bileşenlerden yapılmaktadır ve bu içerikler organik olarak yetiştirilmektedir. Organik sabun yapmak için, aynı zamanda yiyecek olarak da tüketilen hindistancevizi yağı, zeytinyağı, hint yağı ve palmiye yağı gibi baz yağlar kullanılmaktadır.

Bu arada kullanılan esansiyel yağlar, bitkilerden elde edilen uçucu veya hoş kokulu bileşiklerdir. Limon veya biberiye esansiyel yağları gibi yağlar da yine turunçgiller veya otlar gibi yiyecek olarak da tüketilen bitkilerden damıtılır.

Kuruluşumuz, organik ürünler kapsamında organik krem ve sabun test hizmetleri de vermektedir. Bu testler ile işletmeler daha kaliteli, etkin ve yüksek performanslı üretim yapmakta ve insan sağlığının korunması ve gelecek nesillere daha yaşanılır bir çevre bırakılması konusunda sorumluluklarını yerine getirmiş olmaktadır.

Organik krem ve sabun testleri yanı sıra kuruluşumuz, başka doğal ürün ölçüm, test, analiz, değerlendirme ve belgelendirme hizmetleri de vermektedir.