Geri Dönüştürülmüş Tuvalet Kağıdı

Tüketicilerin sıklıkla kafasını karıştıran bir soru var: geri dönüştürülmüş tuvalet kağıdında BPA var mı? BPA, Bisfenol A bileşiğinin kısaltmasıdır. Bu bileşik, sert plastiklerin içinde bulunan sentetik organik bir bileşiktir. Genel olarak gıda ve içecek ambalajlarında bulunmaktadır. Ne yazık ki tuvalet kağıtları dahil geri dönüştürülmüş bütün kağıt ürününde BPA izlerine rstlanmaktadır. Bunun nedeni, geri dönüştürme işlemine katkıda bulunan termal makbuz, bagaj etiketleri ve nakliye etiketleri gibi kağıtlardır. Bunların hepsi BPA içermektedir ve geri dönüştürüldüğü zaman diğer kağıt ürünleri ile karışmaktadır. Ancak tuvalet kağıdındaki BPA konsantrasyonları oldukça düşük seviyededir. Örneğin bir kredi kartı slipine dokunulduğu zaman çok daha fazla BPA bulaşmaktadır. Bisphenol A bileşiği bir endokrin engelleyicidir ve vücutta bulunan doğal hormonların işlevine, hareketine, transferine ve salgısına müdahale eden bir maddedir.

Geri Dönüştürülmüş Tuvalet Kağıdı

Buna rağmen BPA’ya maruz kalma riski düşük olsa bile, geri dönüştürülmüş tuvalet kağıdı ekolojik alanda hala iyi bir seçenektir. Geri dönüştürülmüş bir ürünün kullanılması esas olarak yaşam alanlarını korumak, ağaçları korumak, suları temiz tutmak ve enerji tasarrufu sağlamak bakımından önemlidir.

Gelişmiş laboratuvarlarda ekolojik ev ürünleri kapsamında geri dönüştürülmüş tuvalet kağıtlarında bisfenol-A içeriği test edilmektedir. Son yıllarda, milyon başına parça seviyesinden milyar başına parça seviyesine kadar çok hassas miktarlarda BPA testleri yapılmaktadır.

Kuruluşumuz, ekolojik ürünler kapsamında geri dönüştürülmüş tuvalet kağıdı test hizmetleri de vermektedir. Bu testler ile işletmeler daha kaliteli, etkin ve yüksek performanslı üretim yapmakta ve insan sağlığının korunması ve gelecek nesillere daha yaşanılır bir çevre bırakılması konusunda sorumluluklarını yerine getirmiş olmaktadır.

Geri dönüştürülmüş tuvalet kağıdı testleri yanı sıra kuruluşumuz, başka ekolojik ürün ölçüm, test, analiz, değerlendirme ve belgelendirme hizmetleri de vermektedir.