Ekolojik Ev Ürünleri

Ekolojik ev ürünleri, çevre dostu olan ve üretim, kullanım veya elden çıkarma sırasında çevreye zarar vermeyen ürünlerdir. Bu ürünler, çevresel kirlilik ve atık seviyeleri bakımından en düşük seviyede bir etkiye sahiptir. Bu ürünler, teknik anlamda ihmal edilebilir bir karbon ayak izi olan ürünler anlamına gelmektedir. İnsanlara ve çevreye en az zarar veren bu ürünler, kimyasal olarak düşük seviyede, doğal içerik bakımından zengin ürünlerdir.

Ekolojik Ev Ürünleri

Genel olarak çevre dostu ürünler, veya ekolojik ürünler, çevreyi iyileştirmeye destek olan ürünleri ifade etmektedir. Örneğin, geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış ürünler gibi.

Bugün tüketiciler, ürünlerin doğal çevreyi nasıl etkilediğinin farkındadır. Çevre dostu ürünler, gittikçe daha fazla insanın daha fazla sosyal farkındalık kazanması ile pazarda trend olmaktadır. Geri dönüştürülmüş ürünlerden organik gıdalara ve güneş panellerine kadar, çevre dostu ürünlerin çeşitliliği, yaşamın her alanında yer edinmektedir.

Ekolojik ev ürünleri dendiği zaman temelde düşük enerjili çözümler sunan, sürdürülebilir, toksik olmayan, geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen, düşük atık oranına sahip, kimyasal madde içermeyen ve tamamen doğal yollardan elde edilen ürünler kastedilmektedir. Bu gruba giren başlıca ürünler şunlardır: geri dönüşümlü giysiler, şarj edilebilir piller, tekrar kullanılabilir su şişeleri, ev temizleyicileri, güneş enerjili hoparlörler, güneş enerjili telefon şarj cihazları, bambu kıyafetleri, LED ampuller, geri dönüştürülmüş kağıt, kompostlanabilir çatal bıçak takımı ve kaseler ve ahşap mücevherler.

Kuruluşumuz, ekolojik ürünler kapsamında ekolojik ev ürünleri test hizmetleri de vermektedir. Bu testler ile işletmeler daha kaliteli, etkin ve yüksek performanslı üretim yapmakta ve insan sağlığının korunması ve gelecek nesillere daha yaşanılır bir çevre bırakılması konusunda sorumluluklarını yerine getirmiş olmaktadır.

Ekolojik ev ürünleri testleri yanı sıra kuruluşumuz, başka ekolojik ürün ölçüm, test, analiz, değerlendirme ve belgelendirme hizmetleri de vermektedir.