Ekolojik Bilgisayar Aksesuarları

Klavye, mouse veya hoparlörler dahil bilgisayarın hemen her parçası plastikten oluşmaktadır. Ancak kullanılan ve elden çıkarılan bilgisayar sayısı göz önüne alınırsa, bu durum endişe verici boyuttadır. Bilgisayarı sürdürülebilir kılmak için plastiğe bir alternatif bulmak gerekmektedir. Aslında bugün bambu kullanılarak yapılan bilgisayar aksesuarları geniş bir alıcı kitlesine sahiptir. Bunlar sadece plastiğin yerini almakla kalmamakta, ayrıca sürdürülebilir ahşap yüzey sunmaktadır.

Ekolojik Bilgisayar Aksesuarları

Günümüzde bambu, hızlı bir şekilde, sürdürülebilir yapı trendinin temel taşlarından biri olma yolundadır. Birçok insan, bambunun elektronik dünyasına hızla sızdığından ve bilgisayar çevre birimlerinin plastik dış yüzeylerini hızla değiştirdiğinden haberdar değildir. Bambu kullanılarak üretilen en iyi bilgisayar aksesuar örnekleri şunlardır: bilgisayar monitörü, mouse, flash sürücü, gürültü izolasyonlu kulaklıklar, taşınabilir bluetooth hoparlör, dizüstü bilgisayarı (ASUS), USB hoparlör, optik mpuse, mobil telefon, USB sürücüsü ve Macbook kılıfı.

Çok farklı ve çevre dostu bir bilgisayar donanımı arayan tüketiciler, artık bambudan yapılmış monitör gövdeleri, bilgisayar fareleri ve klavyeleri bulabilmektedir. Bilinen soğuk plastik bileşenlerin yerine kullanılan bambu bileşimi, büyük ölçüde çevreye katkı sağlayacak güçtedir. Bambu, gezegendeki diğer bitkilerden daha hızlı büyüyen bir ağaç türüdür ve liflerinin sağlamlığı ve esnekliği ile, inşaat, tekstil ve mobilya gibi birçok alanda yenilenebilir bir kaynak olmaktadır. Bambu üç yıl kadar kısa bir sürede toplanabilir ve kesildiği zaman bitki ölmez ve filiz vererek büyüme süreci yeniden başlar.

Kuruluşumuz, ekolojik ürünler kapsamında ekolojik bilgisayar aksesuarları test hizmetleri de vermektedir. Bu testler ile işletmeler daha kaliteli, etkin ve yüksek performanslı üretim yapmakta ve insan sağlığının korunması ve gelecek nesillere daha yaşanılır bir çevre bırakılması konusunda sorumluluklarını yerine getirmiş olmaktadır.

Ekolojik bilgisayar aksesuarları testleri yanı sıra kuruluşumuz, başka ekolojik ürün ölçüm, test, analiz, değerlendirme ve belgelendirme hizmetleri de vermektedir.