Ekolojik Ambalaj Ürünleri

İşletmeler taşıma işlerinde navlun maliyetlerini mümkün olduğunca düşük tutmaya çalışmaktadır. Aynı zamanda çevre üzerindeki olumsuz etkileri azaltmanın önemi de bilinmektedir. Birçok işletme, ürünlerini tasarlamak, üretmek ve karbon ve çevresel ayak izlerini düşürmek için yeni yöntemler geliştirmektedir. İşletmeler ürünlerinin, malzeme temininden nihai imhasına kadar tüm etkilerinin sorumluluğunu üstlenmek durumundadır.

Ekolojik Ambalaj Ürünleri

Bu konuda en büyük suçlulardan biri ambalaj malzemeleridir. Bu, önemli miktarda paketleme malzemelerini kapsamaktadır. Geleneksel ambalaj malzemelerine karşı yenilikçi ve çevre dostu alternatifler gittikçe popüler olmaya başlamıştır. İşletmeler için artık, geri dönüştürülebilir plastiklerden, biyobozunur kaplara kadar, çevre bilincine sahip birçok seçenekler bulunmaktadır.

İşletmelerin bazı gönderim ihtiyaçları, kırılmayacak ve ağır yükleri taşıyabilecek, sağlam ve güvenilir bir malzeme gerektirmektedir. Organik hammaddelere dayanan alternatiflerin çoğu işe yarasa da bazen sadece plastiğin kullanılacağı zamanlar olmaktadır. Bu noktada yüzde 100 geri dönüştürülmüş plastikten yapılan ekolojik ambalaj ürünleri kullanılmaktadır. Bunlar çevre dostu plastik veya geri dönüştürülmüş plastikler olarak adlandırılmaktadır.

Bunun dışında çevre dostu olarak bilinen başka ekolojik ambalaj alternatifleri de bulunmaktadır. Biyobozunur paketleme parçacıkları, oluklu baloncuk paketleme, geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış hava yastıkları, mısır nişastası ambalajı, mantar paketleme, yosun paketleme ya da geri dönüşümlü karton ve kağıt ambalajlar bu seçenekler arasındadır. Örneğin çeşitli deniz yosunları ve alglerde bulunan jelatinimsi madde, birçok uygulamada, özellikle de gıda sektöründe zaten kullanılmaktadır. Ancak şimdilerde, bol ve sürdürülebilir bir hammaddeden üretilen deniz yosunu ambalajı, ekolojik ambalaj alternatifleri arasında dikkat çekmektedir.

Kuruluşumuz, ekolojik ürünler kapsamında ekolojik ambalaj ürünleri test hizmetleri de vermektedir. Bu testler ile işletmeler daha kaliteli, etkin ve yüksek performanslı üretim yapmakta ve insan sağlığının korunması ve gelecek nesillere daha yaşanılır bir çevre bırakılması konusunda sorumluluklarını yerine getirmiş olmaktadır.

Ekolojik ambalaj ürünleri testleri yanı sıra kuruluşumuz, başka ekolojik ürün ölçüm, test, analiz, değerlendirme ve belgelendirme hizmetleri de vermektedir.