Doğal Temizlik Ürünleri

Doğal temizlik veya bugünlerde daha fazla kulağa çalınan ifade ile yeşil temizlik, ev ve işyerlerini daha az temizlik ürünü kullanarak ve daha güvenli temizlemenin bir yoludur. Aynı zamanda bu yoldan daha az atık üretilmekte ve zararlı kimyasal maddelere duyulan gereksinim azalmaktadır. Bugün piyasalarda, gerçekten ihtiyaç duyulandan çok daha fazla temizleyici madde bulunmaktadır. Bu temizleyiciler bir yandan çöp olarak çok sayıda paketleme atıkları yaratırken, bir yandan da içeriğindeki kimyasal maddeler ile insan sağlığına ve çevreye zarar vermektedir.

Doğal Temizlik Ürünleri

Doğal temizlik ürünlerinin kullanılması ile miktar olarak daha azı satın alınmakta, daha azı kullanılmakta ve temizlik işinde doğal ve güvenli bir alternatif yaratılmış olmaktadır. Doğal temizlik ürünleri, tuvalet temizliğinde, seramik temizliğinde, cam ve aynaların temizliğinde, yüzey temizliğinde, fırın temizliğinde, bulaşıkların temizliğinde, çamaşır temizliğinde, halı temizliğinde hatta arabaların temizliğinde bile kullanılmaktadır.

Teknolojideki her bir gelişme, belki yaşamı kolaylaştırıyor ama bir yönü ile de insan sağılığına ve çevreye zarar veriyor. Yumuşatıcılardan tuz ruhuna, sıvı deterjanlardan parlatıcılara kadar market raflarında sınırsız seçenek var. Ancak bunların formüllerinde kullanılan binlerce zararlı kimyasal madde bulunmaktadır ve insanlar bunlara maruz kalmaktadır. Bugün farkında olunmasa da kimyasalların insan yaşamını olumsuz etkilediği, yapılan birçok araştırmada tespit edilmiş durumdadır. Birçok sivil toplum kuruluşu bu konuda insanları uyarmaktadır. Bu nedenle doğal temizlik ürünlerine yönelim giderek artmaktadır.

Kuruluşumuz, doğal ürünler kapsamında doğal temizlik ürünleri test hizmetleri de vermektedir. Bu testler ile işletmeler daha kaliteli, etkin ve yüksek performanslı üretim yapmakta ve insan sağlığının korunması ve gelecek nesillere daha yaşanılır bir çevre bırakılması konusunda sorumluluklarını yerine getirmiş olmaktadır.

Doğal temizlik ürünleri testleri yanı sıra kuruluşumuz, başka doğal ürün ölçüm, test, analiz, değerlendirme ve belgelendirme hizmetleri de vermektedir.