Doğal Cilt Bakım Ürünleri

İnsan cildi, birçok yaşamsal fizyolojik işlevi olan insan vücudunun en büyük organıdır. Baskıya ve travmaya dayanıklı, acı ve duyu hislerini algılayan, zararlı mikrop ve kimyasalları dışarıda tutan, vücudu radyasyon ve güneş ışığı gibi zararlı ortamlardan koruyan ve sıcaklığın, sıvı dengesinin ve atılımın düzenlenmesine yardımcı olan fiziksel bir bariyerdir.

Doğal Cilt Bakım Ürünleri

Bu bakımdan cilt bakımı önemlidir ve cilt bakım ürünleri, yararlı topikal eylemler gösteren, dejeneratif koşullara karşı koruma sağlayan ve bazen vücuda yerleştirilmesi amaçlanan tıbbi preparatlardır. Doğal içerikli preparatlar, aslında geleneksel olarak cilt bakımı amacıyla yüzyıllar boyunca kullanılmaktadır. Günümüzde sentetik bileşenler ve kimyasal maddeler içeren cilt bakım ürünleri ile ilgili endişeler artmaktadır. Bu nedenle bugün modern formülasyonlar uygulanarak daha doğal cilt bakım ürünleri tasarlanmakta ve üretilmektedir.

İlk insanlardan bei bitkiler tıbbi amaçlar ile hep kullanılmıştır ve benzer özelliklere sahip sentetik maddelerin kullanılmasından önce bitkiler, tüm kişisel bakım ve kozmetiklerin ana kaynağı olmuştur. Bugün yeniden doğal cilt bakım ürünlerine eğilim başlamıştır.

Cilt bakım ürünlerinde bitki özlerinin kullanılması, artan bir şekilde ilgi duyulan çevre dostu ürünler satın almakla da yakından ilgilidir. Doğal cilt bakım ürünleri, sağlıklı ciltler için gerekli besinleri sunarak, cilt dokusunu ve görünümünü iyileştirmektedir. Bitkisel özler, cildin dayanma gücünü arttıacak antioksidan kapasite, pigmentasyon inhibisyonu ve antimikrobiyal aktivite gibi çeşitli özelliklerden dolayı doğal cilt bakım ürünlerinin temelini oluşturmaktadır.

Kuruluşumuz, doğal ürünler kapsamında doğal cilt bakım ürünleri test hizmetleri de vermektedir. Bu testler ile işletmeler daha kaliteli, etkin ve yüksek performanslı üretim yapmakta ve insan sağlığının korunması ve gelecek nesillere daha yaşanılır bir çevre bırakılması konusunda sorumluluklarını yerine getirmiş olmaktadır.

Doğal cilt bakım ürünleri testleri yanı sıra kuruluşumuz, başka doğal ürün ölçüm, test, analiz, değerlendirme ve belgelendirme hizmetleri de vermektedir.