Doğal Bakliyat Ürünleri

Gıda kalitesi, sağlıklı beslenme seçenekleri, kolaylık ve hazır gıda ürünleri gittikçe büyüyen beslenme trendleridir. Özellikle vejeteryan nüfus için, kaliteli proteine erişim, beslenme güvenliğini sağlamak için ele alınması gereken büyük bir ihtiyaçtır. Bu bakımdan bakliyat ürünleri zengin bir protein kaynağıdır ve faydalı mikro besleyici, biyoaktif ve fonksiyonel özelliklere sahiptir. Günümüzde geniş bir genç nüfus, büyüyen orta sınıf ve çalışan kadınlar, sağlıklı beslenmek ve sağlıklı olmak beklentisi içinde bakliyat ürünlerine yönelmektedir. Bakliyat bazlı beslenme, kolesterolün düşürülmesi ve diyabetin yönetilmesi gibi olumlu sağlık faydaları yanı sıra enerji yiyecek ve içecekleri, bebek maması formülasyonları ve tedavi edici yiyeceklerde de temel olma özelliğindedir. Bakliyat ürünleri sağlıklı ve dengeli bir diyetin önemli bir bölümünü oluşturur ve gıda ve beslenme güvenliği sağlamada önemli bir role sahiptir.

Doğal Bakliyat Ürünleri

Doğal yöntemlerle hazırlanmış bakliyat ürünleri yüzde 60-65 oranında karbonhidrat kaynağıdır ve nişastası birincil karbonhidrattır. Baklagillerde nişastanın yavaşça sindirilmesi, bakliyatın diyabetik dostu olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda doğal bakliyat ürünleri lif bakımında çok zengindir, hem çözünür hem de çözünmeyen lifler içerir. Çözünebilir lif, kan şekeri seviyelerini kontrol etmeye ve kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olur. Çözünmeyen lif ise, sindirim ve bağırsak sistemlerine yardımcı olur. Aynı zamanda doğal bakliyat bir vitamin ve mineral kaynağıdır (demir, potasyum, magnezyum ve çinko).

Kuruluşumuz, doğal ürünler kapsamında doğal bakliyat ürünleri test hizmetleri de vermektedir. Bu testler ile işletmeler daha kaliteli, etkin ve yüksek performanslı üretim yapmakta ve insan sağlığının korunması ve gelecek nesillere daha yaşanılır bir çevre bırakılması konusunda sorumluluklarını yerine getirmiş olmaktadır.

Doğal bakliyat ürünleri testleri yanı sıra kuruluşumuz, başka doğal ürün ölçüm, test, analiz, değerlendirme ve belgelendirme hizmetleri de vermektedir.